GIERKI MAŁŻEŃSKIE – czyli kilka słów o tym, w co bawią się dorośli

To do mnie niepodobne, bym publicznie poruszała takie tematy 🙂 Przyznam, że łatwiej przychodzi mi pisanie o dziecięcych kupkach i zielonych glutkach niż o tym, w co się bawią dorośli. Tym razem postanowiłam się dla Was złamać i podjąć ten temat.

Na początku chciałam Was poinformować, że jestem wielką fanką satyrycznych rysunków Pana Andrzeja Mleczko. Nie raz i nie dwa poprawiały mi one humor. Mój mąż dumnie obnosi się w koszulkach z Jego rysunkami i tak jak ja lubi ten specyficzny, obrazkowy humor. A dlaczego Wam o tym piszę? Ha!

Gdy przychodzi jesień, a wieczory stają się coraz dłuższe, dobrze mieć coś w zanadrzu, by zbytnio nie nudzić się, bo ileż można oglądać wspólnie filmy i sączyć pod kocem grzane wino? Gdy nasz syn odpływa w objęcia Morfeusza, my delektujemy się sobą i oddajemy się naszym dorosłym przyjemnościom. Jedną z tych przyjemności są planszówki 🙂 I dziś mam dla Was recenzję świetnej gry dla dorosłych, która w całości ilustrowana jest przez Pana Andrzeja Mleczkę. Nosi ona tytuł: „Gierki małżeńskie”.

Czar prysł? 🙂 Nie Kochani, tutaj dopiero zaczyna się zabawa 🙂

Jeśli chcecie sprawdzić, czy idealnie do siebie pasujecie, czy tworzycie zgrany duet i potraficie porozumieć się bez słów, to ta gra jest również dla Was 🙂

przyjemnezpozytecznym.pl

 

Gra posiada dwie plansze. Jedna dostosowana jest do gry dla jednej pary, a druga dla kilku – maksymalnie czterech. Dzięki zadaniom, które trzeba wykonywać stojąc na poszczególnych polach, możemy dowiedzieć się wiele ciekawego o sobie i swoim partnerze. Oprócz planszy w skład gry wchodzą:

  • 64 żetony kupidyn,
  • 6 żetonów zwycięstwo,
  • 12 kart ABC,
  • klepsydra odmierzająca czas,
  • tabliczka, do której przypina się butelkę,
  • 8 pionków (cztery o kształcie kobiety i cztery o kształcie mężczyzny),
  • 2  mazaki suchościeralne,
  • 2 tabliczki do rysowania,
  • bloczek voucherów
  • cztery rodzaje kart po 52 sztuki każda

          SKOJARZENIA to karty koloru pomarańczowego – gracz, który zatrzymał się na pomarańczowym polu losuje kartę.  W tej kategorii na każdej karcie jest rysunek, zadaniem graczy jest napisanie na tabliczce 6 skojarzeń związanych z rysunkiem, który widzą. Jeśli przynajmniej dwa skojarzenia u graczy są takie same wówczas otrzymują punkty.

         ZNAMY SIĘ to karty koloru czerwonego – z tego zestawu karty gracz losuje wtedy, gdy stanie na polu o kolorze czerwonym. Dzięki nim partnerzy dowiadują się o sobie wielu ciekawych rzeczy. Mogą też sprawdzić na ile tak naprawdę siebie znają.

         KALAMBURY to karty koloru fioletowego – nie jestem mistrzem rysowania, więc ta kategoria sprawia mi największą trudność 🙂 A co trzeba narysować? Pozycje miłosne, tytuły filmów lub przysłowia. Jak sami widzicie łatwo nie jest 🙂

         MIĘDZY SŁOWAMI to karty koloru niebieskiego – na kartach znajdują się rożne hasła. Zadaniem gracza jest naprowadzenie partnera słowami tak, by odgadł hasło znajdujące się na karcie. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że nie można mówić zdaniami, wydawać dźwięków naśladowczych i pokazywać rękami. Na odgadnięcie hasła jest tylko 30 sekund.

Grę wygrywa ten, kto będzie miał najwięcej żetonów. W przypadku gry w parze zwycięzca losuje voucher na: 180 minut sprzątania lub gotowania lub  prasowania lub seksu. Oczywiście czynności te musi wykonać przeciwnik 🙂

To jak? Podobają się Wam takie „Gierki małżeńskie”? 🙂

przyjemnezpozytecznym.pl

przyjemnezpozytecznym.pl

Człuchowska 66

Człuchowska 66

Człuchowska 66

Człuchowska 66

przyjemnezpozytecznym.pl

przyjemmnezpozytecznym.pl

przyjemnezpozytecznym.pl