GÓRY I ICH NIEZWYKLI MIESZKAŃCY – recenzja

Na początek muszę Wam się usprawiedliwić. Nie było mnie tu kilka miesięcy. Pisanie pracy dyplomowej i inne obowiązki pochłonęły mnie bez reszty. Postanowiłam też zmienić pracę. Już nie chcę być pielęgniarką oddziałową – dlaczego? Kiedyś może napiszę Wam o tym artykuł. Będzie mnie kosztował sporo emocji, bo decyzja nie była prosta, ale może kilka faktów dotyczących pracy pielęgniarki oddziałowej powinno ujrzeć światło dzienne?

Pod koniec lutego odezwała się do mnie Pani z Wydawnictwa Widnokrąg i zaproponowała podesłanie kilku nowości dla dzieci do recenzji. Ucieszyłam się z tego e-maila, bo ciągle szukam czegoś ciekawego dla syna i moich małych Bąbelków w Tuptusiach. Bardzo zależy mi na tym, by dzieci poznawały świat w ciekawy sposób, dlatego chętnie przyjęłam propozycję współpracy. W marcu przyszły dwie pierwsze książeczki – ta, o której dziś Wam napiszę i książka Antii Saar „Ja, Jonasz i cała reszta”.

przyjemnezpzytecznym.pl

Książka „Góry i ich niezwykli mieszkańcy” powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Jest to już czwarta książka z naklejkami dla najmłodszych z serii „Zwykli–niezwykli mieszkańcy”. Poprzednich o lesie, łąkach i biegunach jeszcze nie mamy, ale już wiem, że na pewno je dokupimy.

Autorem niniejszej książeczki jest Justyna Staszyńska, która zabiera dzieci w niezwykły górski świat i zachęca do jego podziwiania. Książeczka rozpoczyna się od opisu tego jak wyglądają góry i skąd się wzięły. Dziecko dowiaduje się również o tym, jak powstawały doliny i górskie jeziora. Następnie, poznaje zwierzęta je zamieszkujące. Między innymi kozice, rysie, świstaki, sarny, łasice, myszołowy czy orły. Autorka szczegółowo opisuje wszystkie zdolności tych zwierząt. Między innymi tę, dzięki której udaje im się przetrwać srogą zimę. Opisuje też ich wygląd, sposób odżywiania oraz to, w których partiach gór najczęściej można je spotkać.

przyjemnezpzytecznym.pl

przyjemnezpzytecznym.pl

Na końcu książeczki znajdują się wielkie puste plansze z górskimi widokami i naklejki. Ta część przeznaczona jest już do zabawy i na pewno przypadnie do gustu niejednemu dziecku. Tutaj dziecko może odtworzyć górski świat i to, co udało mu się zapamiętać z treści. Warto wspomnieć, że naklejki są wielokrotnego użytku, a książeczka jest wydrukowana na takim papierze, który pozwala na swobodne ich odklejanie.

przyjemnezpzytecznym.pl

przyjemnezpzytecznym.pl

I jak, zachęciłam Was do niej? My za kilka dni wyjeżdżamy w góry, więc myślę, że Dawida bardzo ona zainteresuje.

przyjemnezpzytecznym.pl

przyjemnezpzytecznym.pl

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Widnokrąg.