DROGA WOJOWNICZEGO DZIECIAKA – RECENZJA

Jak często zdarza się Wam powątpiewać w swoje możliwości? A jak często Wasze dzieci mają ten problem? Jak często porównują się do swoich rówieśników? Oceniają siebie negatywnie i wydaje im się, że niczego nie potrafią? Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Zastawialiście się jakie to może mieć dla nich konsekwencje w przyszłości?

Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Porównywanie się i przechwalanie się kto coś robi lepiej – zwłaszcza wśród rodziców małych dzieci jest bardzo modne. „Moje dziecko już chodziło w wieku Twojego dziecka – a Twoje jeszcze nie. Moje dziecko już mówiło w wieku Twojego, a Twoje nie i można by tak mnożyć i mnożyć…” Nasze dzieci często nieświadomie tym przesiąkają, czują presję, chcą być lepsze, jeszcze lepsze, a gdy się potykają uważają, że to najgorszy moment w ich życiu, a oni są do niczego… Czy tak powinno być?

 

przyjemnezpozytecznym.plMark to główny bohater książki zatytułowanej „Droga Wojowniczego Dzieciaka”. Mark chodzi do piątej klasy. Nie przepada za szkołą, bo nie czuje się w niej zbyt dobrze. Średnio się uczy, nie lubi w-fu, ostatnia rzecz jaką chciałby robić to wykonywać ćwiczenia. Często czuje się gorszy od innych dzieci. Do tego jego niską samoocenę potęguje kolega z klasy, który go nie lubi, naśmiewa się z niego i mu dokucza.

Ale jak to w książkach bywa życie Marka się zmienia. Na wakacje przyjeżdża do niego wujek Jake. Wujek to najprawdziwszy komandos amerykańskiej marynarki Navy SEAL. Silny, przebojowy, pewny siebie i wysportowany. Jake postanawia pomóc Markowi i stawia sobie za cel zrobienie z chłopca małego, odważnego i pewnego siebie wojownika. Oczywiście nie za wszelką cenę, ale przynajmniej w części chce sprawić by tak się poczuł. Dzięki jego uporowi, dużej cierpliwości i wyrozumiałości chłopiec powoli odzyskuje wiarę w siebie i uczy radzić sobie również ze złymi emocjami.

„Droga Wojowniczego Dzieciaka” to piękna, a przy tym humorystyczna i lekkim piórem napisana książka, która uwrażliwia i dodaje otuchy tym dzieciom, które mają niską samoocenę. Uczy jak kontrolować swoje lęki, bo to nie wstyd czuć strach przed czymś i się czegoś bać. Uczy jak być pewnym siebie, jak dobrze systematycznie pracować, bo to przynosi efekty.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną część przygód Marka 🙂

przyjemnezpozytecznym.pl

This entry was posted in Dziecko.