CUD, MIÓD, MALINA – DOMOWY SPOSÓB NA PRZEZIĘBIENIE I GRYPĘ

przyjemnezpozytecznym.pl

Sezon na przeziębienie i grypę oficjalnie uważam za otwarty. Jesień, zima i wiosna to takie pory roku, w których lubią dopadać nas różne choróbska. Czasem sami jesteśmy sobie winni (bo, albo za zimno, albo za ciepło się ubierzemy), a czasem po prostu od kogoś się zarażamy.

przyjemnezpozytecznym.pl

Kiedy dopada nas przeziębienie nie musimy od razu biec do lekarza, albo do apteki po worek leków, kropli czy syropów. Często wystarczy skorzystać ze starych domowych sposobów by zwalczyć przeziębienie.

Jak ja radzę sobie w takiej sytuacji?

  • Po pierwsze stopy

Zawsze moczę je w gorącej wodzie z solą, a potem nakładam ciepłe skarpety.

Przygotowanie:

Na około 5l wody wsypuję pół szklanki soli. I moczę stopy około 15 minut.

  • Po drugie herbata z miodem, imbirem, sokiem malinowym i cytryną

Cytryna dzięki dużej zawartości witaminy C i bioflawonoidów pobudza układ odpornościowy. Miód dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym łagodzi bóle gardła oraz przynosi ulgę w kaszlu. Z kolei imbir działa rozgrzewająco i relaksująco na organizm. Natomiast sok z malin zawiera kwas salicylowy – czyli naturalną aspirynę, a więc działa rozgrzewająco, napotnie i ułatwia obniżenie gorączki. Sok z malin ma też działanie antyseptycznie – pomaga w walce z bakteriami i wirusami, które zaatakowały nasz organizm w trakcie przeziębienia. Pomaga również złagodzić kaszel.

przyjemnezpozytecznym.pl

Przepis na herbatkę:

2 torebki czarnej herbaty
1,5 l wrzątku
3 plastry cytryny
1 łyżeczka startego imbiru
Sok malinowy (opcjonalnie – ja dodałam około 20 ml)
2 łyżki miodu
Dzbanek

przyjemnezpozytecznym.pl

Przygotowanie:

Zaparzyłam herbatę w dzbanku, następnie dodałam sok malinowy, imbir, plastry cytryny i miód. Wszystko wymieszałam i voila 🙂 herbatka gotowa 🙂

przyjemnezpozytecznym.pl

A jaki jest Twój domowy sposób na przeziębienie?