5 SPOSOBÓW NA PLAMY, NA UBRANKACH DLA DZIECI cz. 1

przyjemenezpozytecznym.pl

Nie znam dziecka, które choćby raz się nie pobrudziło. Znam za to takich rodziców co potrafią zrobić z tego wielką aferę 🙂 Jak sobie radzić z dziecięcymi plamami na ubraniach? Oto kilka moich sprawdzonych sposobów.

www.przyjemnezpozytecznym.pl

Mówią – małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot 🙂 A ja mówię – małe dziecko – mało plam, duże dziecko – niezliczona ilość plam 🙂 W zależności od okazji, zabawy czy pomysłów pojawiających w małej główce :).

Maluchy najczęściej oblewają się soczkiem, tudzież uleją trochę mleka, albo porudzą się zupą. W miarę jak dziecko dorasta, zaczyna raczkować, potem chodzić rodzajów plam zaczyna nam przybywać.

www.przyjemnezpozytecznym.pl

I tak:

  1. Jak odplamić ubranka poplamione ubranka sokiem malinowym, jeżynowym lub marchewkowym?

Polej na plamę mydło „Biały jeleń” lub wetrzyj szare mydło w kostce. Rozetrzyj je kilka razy na plamie i upierz jak zwykle – plama zniknie.

  1. Bąbel wylał na siebie sok jabłkowy?

Namocz ubranie w serwatce – najlepiej niech poleży w niej całą noc. Potem upierz.

  1. Jesz pyszne, trochę ociekające tłuszczem frytki. Bąbel też chce – musi sprawdzić ich smak i konsystencje. W efekcie na jego ubrankach pojawiają się tłuste plamy. Co z nimi?

Przed włożeniem ubranek do prania polej obficie plamy płynem do naczyń, a potem upierz – plama zniknie.

  1. Twoje dziecko zaczyna chodzić. Na początku trochę nieporadnie, ale wszystko go interesuje. Idzie, idzie i bach na zielonej trawce, a na kolanach zielone wzorki…

Jest na nie rada. Spryskaj plamę lakierem do włosów i pozostaw do wyschnięcia. Kiedy lakier wyschnie wyczyść szczoteczką ubranie i upierz jak zwykle.

  1. Pierwsza jazda na rowerze. Wszystko ok tylko hamulce przestały nagle działać i… Kolejne bach, po którym zostają dziury w kolanach i morze krwi na ubraniach. Co jest Ci potrzebne?

Woda utleniona. Tak, tak. I nie próbuj wylewać ją na rany! Od lat wiadomo, że więcej robi szkody niż pożytku. Są inne, lepsze środki na oczyszczanie rany. Tobie woda utleniona potrzebna jest na plamy z krwi. Polej je obficie wodą utlenioną, aż plamy znikną i upierz jak zwykle.

Kolejna porcja moich sposób na plamy, na ubrankach dziecięcych już niebawem 🙂

przyjemenezpozytecznym.pl