URODZINOWY TORT DO ŻŁOBKA Z MOTYWEM, Z BAJKI „MASZA I NIEDŹWIEDŹ”

W piątek Dawid obchodził w żłobku swoje drugie urodziny. Przygotowanie tortu było dla mnie niemałym wyzwaniem. Chciałam żeby dzieci go zjadły, a nie tylko w nim podłubały i zostawiły. Ponieważ praktycznie wszystkie maluchy lubią serki waniliowe Danio (tak, już możecie mnie linczować) to właśnie z nich przygotowałam urodzinowy tort.

przyjemnezpozytecznym.pl

Motyw przewodni urodzin to oczywiście „Masza i niedźwiedź” To ulubiona bajka naszego syna. Tortem był zachwycony, nie podobało mu się natomiast to, że ciocia Maszę „pokroiła” 🙂

Teraz przepis na a la tort  z serków waniliowych 🙂

Składniki:

1 opakowanie ciasteczek owsianych (ja kupiłam Krakuski)
1 opakowanie biszkoptów (do dekoracji)
4 opakowania XXL serków Danio o smaku waniliowym
1 śmietana 36%
1/2 szklanki rozpuszczonej żelatyny
1 opakowanie żelków (do dekoracji)
Opłatek z motywem z bajki „Masza i niedźwiedź” – zamówiłam go na stronie fotonatort.pl

przyjemnezpozytecznym.pl

Przygotowanie:

Ciasteczka pokruszyłam i ułożyłam na dnie tortownicy. Wcześniej rozpuściłam w połowie szklanki wody żelatynę. W miseczce wymieszałam wszystkie serki Danio i dodałam do nich połowę żelatyny – wszystkie składniki połączyłam. Serki wylałam na ciasteczka. Potem zrobiłam ze śmietany 36 % bitą śmietanę bez dodawania cukru i dodałam do niej resztę żelatyny. Śmietanę wylałam na serki i na wierzchu ułożyłam opłatek z motywem, z bajki „Masza i niedźwiedź„, a boki udekorowałam kolorowymi żelkami. Tort wstawiłam do lodówki na dobre 2h. Po tym czasie wyjęłam go z tortownicy, boki obłożyłam połówkami biszkoptów i udekorowałam napisem, który zrobiłam z kolorowych karteczek samoprzylepnych i dwóch słomek.

przyjemnezpozytecznym.pl

przyjemnezpozytecznym.pl

Maluchom taka wersja tortu bardzo smakowała, nie żeby jedli tak, że uszy im się trzęsły, ale przynajmniej serek znikł 🙂 A co Wy myślicie o takiej wersji tortu?