ŚWIĄTECZNY PREZENT DLA ROCZNIAKA

www.przyjemnezpozytecznym.pl

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… A jak święta to i prezenty.

Jakim prezentem obdarować rocznego Szkraba?

Mam dla Was mnóstwo ciekawych propozycji. Myślę, że każdy z Was znajdzie coś co spodoba się Waszemu dziecku 🙂 Większość zabawek, które Wam proponuję przetestowaliśmy na naszym synu. Niektórymi do tej pory się bawi inne już tylko stoją na półce i zbierają kurz, a inne po prostu zostały oddane.

 1. SORTERY

Jest ich całe mnóstwo. Uczą rozpoznawania rożnych kształtów, wykonywania precyzyjnych ruchów (bo czasem Maluszek musi się naprawdę natrudzić by włożyć klocka do środka 🙂 ). Niektóre sortery są grające więc dodatkowo zachęcają do zabawy.

www.przyjemnezpozytecznym.pl

 

 1. KOSTKI EDUKACYJNE

Mają mnóstwo wzorów i kolorów przez co zachęcają do zabawy. Niektóre z nich tak jak na przykład kostka nr 2 przydaje się już nawet wtedy gdy dziecko jeszcze nie siedzi. Kostkę można rozłożyć na płasko, ustawić piramidkę i Maluch leżąc na brzuszku lub pełzając może się nią fajnie bawić.

Również kostki nr 5 są świetne do zabawy dla mniejszych dzieci.

www.przyjemnezpozytecznym.pl

 

 1. PIRAMIDKI

U nas najbardziej przypadła synowi do gustu piramidka nr 2  z Ikei. Kosztowała niecałe 7 zł, a zaczął bawić się jak tylko usiadł.

www.przyjemnezpozytecznym.pl

 

 1. DREWNIANE PUZZLE
  Rozwijają wyobraźnię, pomagają wyćwiczyć chwyt pęsetowy. Puzzle są świetną zabawką, która posłuży dziecku jeszcze przez długi czas.
  www.przyjemnezpozytecznym.pl

5. KLOCKI

Pierwsze klocki powinny być duże i kolorowe 🙂 Dlaczego? Bo to co jest duże i kolorowe zachęca do zabawy, a przede wszystkim jest bezpieczne w tym okresie dla naszego dziecka. Ja polecam Wam wszystkie klocki, które są w propozycjach bo każdymi nasz syn do tej pory uwielbia się bawić. Klocki nr 1 i nr 2 są z pianki więc trzeba pilnować Maluszki, zwłaszcza w okresie ząbkowania by ich nie zjadły 🙂

www.przyjemnezpozytecznym.pl

 1. INTERAKTYWNA KIEROWNICA

Super zabawka nie tylko dla chłopaka 🙂

www.przyjemnezpozytecznym.pl

 

 1. SAMOCHODY

W marce Wader zakochałam się jeszcze w czasach gdy moi siostrzeńcy byli małymi Brzdącami 🙂 Te zabawki są prawie niezniszczalne. Piszę prawie bo nasz syn urwał drabinę w wozie strażackim 🙂 Polecam je bardzo 🙂

www.przyjemnezpozytecznym.pl

 1. CHODZIKI I JEŹDZIKI

Chodziki – pchacze. Zabawki, które przydają się podczas nauki chodzenia. Często mają też dodatkowy panel z elementami do zabawy.

Jeździki – pierwsze poważne samochody dla małych facetów. Dobrze gdy mają schowek na dodatkowe zabawki 🙂 Wydają dźwięki podobne do prawdziwychch, można na nich jeździć lub je po prostu prowadzać 🙂

www.przyjemnezpozytecznym.pl

 1. INNE ZABAWKI INTERAKTYWNE

Szczeniaczek Uczniaczek i Domek Szczeniaczka to zabawki, których nie trzeba przedstawiać. Jest w nich coś wyjątkowego bo wszystkie dzieci uwielbiają się nim bawić.

Stolik Edukacyjny i Krzesełko Uczydełko – kolejne zabawki, które posłużą dziecku na jakiś czas.

Interaktywne książeczki – grają, śpiewają, recytują i zachęcają do zabawy.

Bączek – ponadczasowa zabawka, każde dziecko musi ją mieć 🙂

Traktor Farmera – nasz syn dostał go na pierwsze urodziny. Uwielbia się nim bawić. Traktor jeździ sam, trąbi i recytuje wierszyki. Polecamy go bardzo.

www.przyjemnezpozytecznym.pl

Na dziś tyle moich propozycji. Myślę, że Wam choć trochę pomogę w tych trudnych wyborach. Już widzę, że zapomniałam o niektórych fajnych zabawkach, choćby o fontannie z piłkami 🙂

W następnym poście podam Wam propozycje prezentów dla dwulatka.