EMOLIUM – krem barierowy dla dużych i małych

Odkąd podróżowanie stało się nieodłącznym elementem naszego życia, a co za tym idzie i pakowanie – stałam się fanką produktów, które mają różnorakie zastosowanie. Gdy pakuję naszą kosmetyczkę, staram się do zabierać takie kosmetyki, z których uda nam się skorzystać we trójkę. Jeśli biorę płyny, żele do kąpieli i kremy to takie, które można stosować i u dorosłych, i u dzieci.

Dziś jeden z takich produktów dla Was zrecenzuję.To krem, który towarzyszy mi każdego dnia w pracy, ale jest też nieodłącznym przyjacielem w podróży. Mowa o kremie barierowym EMOLIUM.

przyjemnezpozytecznym.pl

 

Niestety, w mojej pracy, moje dłonie każdego dnia narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników. Ciągłe mycie i dezynfekowanie rąk, a także używanie rękawiczek jednorazowego użytku nie wpływa na ich skórę korzystnie. Mimo, iż producenci prześcigają się w produkcji coraz to nowych rękawiczek jednorazowego użytku, płynów i mydełek do dezynfekcji skóry z różnymi olejkami, to niestety jeśli w ciągu niespełna ośmiu godzin myję ręce kilkanaście razy, to skóra i tak jest bardzo wysusza. Dlatego po pracy przydaje się coś do zadań specjalnych, co świetnie nawilży i zregeneruje podrażniona skórę dłoni. Ja chętnie sięgam po krem barierowy EMOLIUM. I polecam go wszystkim pielęgniarkom do pielęgnacji dłoni.

przyjemnezpozytecznym.pl

Krem barierowy EMOLIUM służy do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Można go stosować jako krem do rąk czy twarzy, a także jako balsam do ciała. Szczególnie zalecany jest dla osób, który skóra narażona jest na działanie dergentów i środków drażniących. W swoim składzie zawiera aktywne emolienty, które dostarczają skórze niezbędnych składników ochronnych. Natłuszcza ją, nawilża, łagodzi świąd i podrażnienia. Zalecany jest również w przypadku zmian skóry o charakterze egzemy (wyprysk atopowy).

przyjemnezpozytecznym.pl

Krem ma bardzo małe (40 ml) opakowanie, więc zmieści się w każdej damskiej torebce czy też w plecaku małego podróżnika. Krem barierowy EMOLIUM świetnie sprawdzi się w podróży jako balsam do ciała dla całej rodziny – pod warunkiem, że nasze dzieci ukończyły trzeci rok życia, bo od tego wieku można go stosować.

Minusem jest tylko cena, ponieważ tak małe opakowanie kosztuje około 30 zł.

przyjemnezpozytecznym.pl

przyjemnezpozytecznym.pl